Ribda, Gondal, Rajkot, Gujarat
GST No. 24AAJCG6496L1ZY
Call 08043836461 73% Response Rate
Send Enquiry
Minimum Order Quantity: 1 Piece
Product Brochure
| Capacity | 50 kg/hr |
| Motor Power | 1 HP |
| Grinding Type | Gravy use |
| Usage/Application | Industrial |
| Body Material | SS304 |
| Usage | Gravy |
| Automation Grade | Automatic |
| Phase | Single phase |
| Voltage | 220 V |
| Mounting Type | Floor mounted |
| Material | Steel |
| Blade Material | Stainless steel |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1 Piece
Product Brochure
| Capacity | 50 kg per batch |
| Heating Source | Gas |
| Heating Type | Gas |
| Machine Type | SS 304 |
| Usage/Application | Commercial |
| Fuel | LPG |
| Design Type | Tilting |
| Motor Power | 2 HP |
| Body Material | Stainless Steel |
| Automation Grade | Automatic |
| Batch Type | Continuous |
| Power Consumption | Single phase |
| Application | SWEETS MIXING |
| Material | SS 304 |
| Phase | Single Phase |
| Size | 198 cm X 106 cm X 127 cm |
| Control Type | Digital Control |
| Weight | 350 kg |
| Roasting Temperature | Up To 200 C |
| Minimum Order Quantity | 1 |
Additional Information:
View Complete details