Ribda, Gondal, Rajkot, Gujarat
GST No. 24AAJCG6496L1ZY
Call 08043836461 72% Response Rate
Send Enquiry
Minimum Order Quantity: 1 Unit
Product Brochure
| Production Capacity | 3000 balls/hr |
| Production Capacity(Piece/Hr) | 3500 |
| Dough Ball Weight | 80 g |
| Capacity | 3200 piece/hour |
| Automation Grade | Automatic |
| Usage/Application | Food Industry |
| Color | Silver |
| Power | 0.5 HP |
| Phase | Single Phase |
| Body Material | SS 304 |
| Material | SS 304 |
| Application | Paratha, Roti, Puri, Chapati |
| Usage | Hostel, Catering, Restaurant, Hotel, Industrial Kitchen, Canteen |
| Machine Type | Table Top |
| Frequency | 50 Hz |
| Brand | GMI |
| Voltage | 220 V |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1 Piece
Product Brochure
| Production Capacity | 3000 balls/hr |
| Production Capacity(Piece/Hr) | 3500 |
| Dough Ball Weight | 80 g |
| Capacity | 3500 piece/hour |
| Automation Grade | Automatic |
| Usage/Application | Restaurant |
| Cutting Method | Dice |
| Power | 0.5 HP |
| Body Material | Stainless Steel |
| Material | SS 304 |
| Application | Paratha, Puri, Chapati, Roti |
| Usage | Canteen, Catering, Hotel, Restaurant, Industrial Kitchen, Hostel |
| Machine Type | Table Top |
| Frequency | 50 Hz |
| Phase | Single Phase |
| Voltage | 220 V |
Additional Information:
View Complete details