Ribda, Gondal, Rajkot, Gujarat
GST No. 24AAJCG6496L1ZY
Call 08043836461 73% Response Rate
Send Enquiry
Product Brochure
| Production Capacity | 3000 balls/hr |
| Production Capacity(Piece/Hr) | 3500 |
| Dough Ball Weight | 80 g |
| Capacity | 3500 piece per hour |
| Automation Grade | Automatic |
| Usage/Application | Hotel |
| Power | 0.5 HP |
| Cutting Method | Slice |
| Phase | Single Phase |
| Body Material | SS 304 |
| Warranty | 5 year |
| Material | SS 304 |
| Dimensions | 2.5 (L) x 1.8 (W) X 2.5 Feet (H) |
| Weight | 80 kg |
| Brand | Girnar |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1 Piece
Product Brochure
| Production Capacity | 6000 balls/hr |
| Motor Power | 1 hp |
| Production Capacity(Piece/Hr) | 5000 |
| Dough Ball Weight | 100 g |
| Automation Grade | Semi Automatic |
| Power | 1 HP |
| Voltage | 220 V |
| Phase | Single Phase |
| Body Material | SS 304 |
| Weight | 100 kg approx. |
| Usage | Restaurant, Canteen, Industrial Kitchen, Hotel |
| Machine Type | Floor Model |
| Frequency | 50 Hz |
| Warranty | 5 year |
| Size/Dimensions (LxWxH) | 60 x 50 x 120 cm |
Additional Information:
View Complete details