Ribda, Gondal, Rajkot, Gujarat
GST No. 24AAJCG6496L1ZY
Call 08043836461 72% Response Rate
Send Enquiry
Minimum Order Quantity: 1 Unit
Product Brochure
| Volume Capacity | 150 Ltr |
| Capacity | 30 kg/Batch |
| Heating Source | Gas (LPG) |
| Machine Type | Tilting |
| Body Material | Stainless Steel |
| Motor Power | 1.5 HP |
| Mounting Type | Tilting |
| Voltage | 220 V |
| Usage/Application | Food Industry |
| Automation Grade | Automatic |
| Frequency | 50 Hz |
| Phase | Single Phase |
| Noise Level | Silent |
| Brand | GFM |
| Electric Motor Power | 1.5 Hp |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1 Piece
Product Brochure
| Volume Capacity | 200 Ltr |
| Capacity | Max. 50 kg/batch |
| Heating Source | Gas (LPG) |
| Mounting Type | Tilting |
| Machine Type | Tilting |
| Body Material | Stainless Steel |
| Motor Power | 2 HP |
| Voltage | 220 V |
| Usage/Application | Food Industry |
| Machine Body Material | SS304 |
| Automation Grade | Automatic |
| Frequency | 50 Hz |
| Electric Motor | BONFIGLIOLI |
| Weight | 350 kg |
| Phase | Single Phase |
| Material Grade | SS304 |
| Brand | Girnar |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1 Piece
Product Brochure
| Volume Capacity | 80 Ltr |
| Heating Source | Gas |
| Design Type | Tilting |
| Motor Power | 0.5 HP |
| Body Material | Stainless Steel |
| Mounting Type | Tilting |
| Capacity | 15-20 Kg/Batch |
| Voltage | 220 V |
| Usage/Application | Food Industry |
| Machine Body Material | SS |
| Automation Grade | Automatic |
| Phase | Single Phase |
| Frequency | 50 Hz |
| Brand | GKI |
Additional Information:
View Complete details
Product Brochure
| Volume Capacity | 80 Ltr |
| Capacity | 20 kg |
| Bowl Capacity | 80 L |
| Heating Source | Gas (LPG) |
| Mixer Type | Double Arm |
| Mounting Type | Tilting |
| Body Material | Stainless Steel |
| Usage | Commercial |
| Chamber Type | Impact |
| Power Source | Electric |
| Power Consumption | 2.2 kW |
| Voltage | 220 V |
| Weight | 80 kg |
| Motor Power | 1 Hp |
| Operation Mode | Automatic |
| Phase | Single Phase |
| Brand | GFMPL |
| Frequency | 50 Hz |
| Material of Construction | SS |
View Complete details