Ribda, Gondal, Rajkot, Gujarat
GST No. 24AAJCG6496L1ZY
Call 08043836461 73% Response Rate
Send Enquiry
Minimum Order Quantity: 1 Unit
Product Brochure
| Production Capacity | 10000 pcs/hr |
| Automation Grade | Automatic |
| Ball Size Range | 1 -100 g |
| Capacity(Kg/Day) | 1000 |
| Motor Power | 1 hp |
| Material | SS 304 |
| Phase | Single Phase |
| Frequency | 50 Hz |
| Voltage | 220 V |
| Machine Body Material | SS 304 (Anodized) |
| No Of Hoppers | Single Hopper |
| Product Type | Gulab Jamun, Rasgulla, Kala Jamun, Mix Products |
| Machine Type | Floor Model |
| Country Of Origin | Made In India |
| Weight | 215 kg |
| Length | 159 cm |
| Width | 52 cm |
| Height | 138 cm |
| Hooper Capacity | 15 litre |
| Air Pressure | 0.8 cfm 4 kg |
Additional Information:
View Complete details