Ribda, Gondal, Rajkot, Gujarat
GST No. 24AAJCG6496L1ZY
Call 08043836461 73% Response Rate
Send Enquiry
Minimum Order Quantity: 1 Unit
Product Brochure
| Production Capacity | 300 kg/hr |
| Automation Grade | Fully Automatic |
| Sheet Thickness Range | 10-300 mm |
| Roller Width | 750 mm |
| Material | SS 304 |
| Phase | Single Phase |
| Capacity | 1000 Kg Per Hour |
| Power Consumption | 1 Unit per hour |
| Suitable Products | Kaju Katli, Burfi Sheet |
| Roller Type | Teflon Coated |
| Machine Type | Floor Model |
| Country Of Origin | Made In India |
| Electric Motor | Bonfiglioli |
| Electric Parts | L&T Or Schneider Electric |
| HMI / PLC | Delta |
| Drive | Delta |
| Belt | PU Belt Food Grade |
USEFUL FOR – KAJUKATLI, MAWAKATLI, SANGAMKATLI, BADAMKATLI AND ALL TYPES OF BARFIES EVERY TYPES OF SHEETS.
Additional Information:
View Complete details